DARMOWA KONSULTACJA

723 900 350

W I kwartale 2023 roku, zauważyliśmy kilka ważnych trendów dotyczących cen ofertowych, transakcyjnych, a także zmian w liczbie transakcji.

Jako agencja nieruchomości Dreamdom w Białymstoku, mamy na celu dostarczanie aktualnych i rzetelnych informacji dotyczących rynku nieruchomości. 

Część 1: Wzrost cen ofertowych na rynku wtórnym

W I kwartale 2023 roku, średnia cena ofertowa na rynku wtórnym w Białymstoku zanotowała kwartalny wzrost o 0,8%. Jest to symboliczny wzrost w porównaniu do poprzednich okresów, ale pokazuje, że dynamika roczna zmiany cen zaczyna się stabilizować. Mimo tego wzrostu, średnia cena ofertowa jest nieznacznie poniżej maksymalnej wartości notowanej w II kwartale 2022 roku.

Część 2: Wzrost cen transakcyjnych na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym zanotowaliśmy również wzrost średniej ceny transakcyjnej o 2,6% kwartał do kwartału. Mimo że jest to wartość nieco niższa niż rekordowa, która została osiągnięta w III kwartale 2022 roku, to nadal można zauważyć trend wzrostowy.

Część 3: Liczba transakcji mieszkaniami

W tym kwartale, liczba transakcji z mieszkaniami wzrosła o około 7% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Mimo tego wzrostu, liczba transakcji w ujęciu rok do roku spadła o 21,2%.

Część 4: Najem mieszkań

Jeśli chodzi o najem mieszkań, liczba transakcji najmu spadła kwartał do kwartału o około 30%. Jednak stawki najmu utrzymują się na poziomie zbliżonym do rekordowego poprzedniego kwartału.

Podsumowanie

Rynek nieruchomości w Białymstoku jest dynamiczny i ceny nieruchomości są pod wpływem wielu czynników. Jako doświadczeni pośrednicy nieruchomości, jesteśmy tu, aby pomóc Ci zrozumieć te trendy i podejmować informowane decyzje dotyczące sprzedaży, kupna lub wynajmu nieruchomości.

O nas

Jesteśmy doświadczonym biurem nieruchomości w Białymstoku, które pomaga klientom w sprzedaży, kupnie i wynajmie nieruchomości. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i jak możemy Ci pomóc.

Wszystkie nasze analizy opieramy na rzetelnych danych i doświadczeniu. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony, aby być na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości w Białymstoku.