Dreamdom - Biuro Agencja Agent Pośrednik Nieruchomości | Sprzedaż Kupno Wynajem Ceny Nieruchomości Mieszkań | Białystok - Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym w Białymstoku? Poradnik Dreamdom

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym w Białymstoku? Poradnik Dreamdom

Co potrzebujesz zrobić żeby bez problemu sprzedać mieszkanie, które obciążonę jest kredytem hipotecznym na rzecz Banku? Dowiedz się. 

Planujesz sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym? Poznaj nasz poradnik, który pomoże Ci przeprowadzić tę transakcję bezproblemowo i skutecznie. Jako doświadczone biuro nieruchomości Dreamdom w Białymstoku, znamy kluczowe kroki, które należy podjąć, aby sprzedaż była bezpieczna i efektywna.

 

Kto jest właścicielem mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym?

Jednym z często pojawiających się pytań jest, do kogo należy mieszkanie obciążone hipoteką. Wyjaśniamy, że bank jest jedynie wierzycielem, a właścicielem nieruchomości jest osoba wskazana w akcie przeniesienia własności. Omawiamy również znaczenie wpisu w dziale IV księgi wieczystej.

Możliwość sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką

Wyjaśniamy, że sprzedaż mieszkania z hipoteką jest możliwa i często przeprowadzana. Podkreślamy, że transakcje te są bezpieczne dla obu stron, o ile zostaną spełnione odpowiednie warunki.

Przebieg sprzedaży mieszkania z hipoteką

Opisujemy etapy sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym. Podkreślamy, że proces transakcji dla kupującego nie różni się znacząco od standardowej sprzedaży. Wskazujemy na dodatkowe dokumenty, które są wymagane od sprzedającego, takie jak zaświadczenie o saldzie zadłużenia i promesa o wykreśleniu hipoteki. Omawiamy również kwestię spłaty kredytu ze środków uzyskanych ze sprzedaży.

 

Wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej

Wyjaśniamy, że po spłacie kredytu i zawarciu umowy sprzedaży, nowy właściciel mieszkania musi złożyć wniosek do sądu wieczystoksięgowego o wykreślenie hipoteki. Wskazujemy na konieczność dołączenia zaświadczeń z banku i opłaty sądowej. Podkreślamy, że sam proces wykreślenia może trwać kilka miesięcy, ale ostatecznie gwarantuje usunięcie hipoteki.

Podsumowanie:

Podsumowujemy proces sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym, podkreślając, że jest to możliwe i bezpieczne. Zalecamy skorzystanie z pomocy specjalistów, aby upewnić się, że wszystkie formalności zostały prawidłowo załatwione. Jako biuro nieruchomości Dreamdom w Białymstoku, oferujemy kompleksowe usługi pośrednictwa, które zapewnią Ci spokojną i udaną transakcję. 

DREAM DOM Sp. z o.o.
ul. Cieszyńska 3A lok 518,
15-371 Białystok

 

Pon-Pią: 08:00 - 18:00
Sob: 09:00 - 16:00