DARMOWA KONSULTACJA

723 900 350

Zadania, które wykona za Ciebie pośrednik nieruchomości jest wiele. Sprawdź jakie do nich należą.

Pośrednik nieruchomości często jest kojarzony z intruzem lub dodatkowym kosztem. Jednak chcemy odkryć prawdziwe oblicze tego zawodu i opowiedzieć o jego roli i wartości. Najpopularniejszą formą pośrednictwa na polskim rynku nieruchomości jest pomoc w transakcji kupna-sprzedaży. W tym artykule przedstawimy, czym zajmuje się profesjonalny pośrednik i jakie korzyści przynosi współpraca z nim.

Badanie potrzeb klienta:

Dobry pośrednik rozpocznie współpracę od spotkania z klientem i dokładnego zrozumienia jego potrzeb. Będzie tworzył strategię sprzedaży dostosowaną do danej nieruchomości, biorąc pod uwagę priorytety sprzedającego. Jako ekspert rynku nieruchomości, umiejętnie wyceni wartość nieruchomości.

Homestaging, zdjęcia, film:

Kolejnym krokiem jest przygotowanie nieruchomości do sesji zdjęciowej i/lub filmu. Pośrednik zna zasady homestagingu i dba o to, aby mieszkanie było atrakcyjne na zdjęciach. Zdjęcia wykonane przez profesjonalistę są kluczowe, ponieważ to one przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Dodatkowo, film może zaprezentować nieruchomość i jej otoczenie w bardziej szczegółowy sposób.

Stworzenie oferty:

Pośrednik tworzy precyzyjny opis nieruchomości i okolicy, uwzględniając wszystkie jej atuty. Jego zadaniem jest skomponowanie tekstu, który jest czytelny, zawiera istotne informacje i zachęca do umówienia się na prezentację.

Marketing:

Dobra oferta to nie wszystko - trzeba ją odpowiednio wypromować, aby dotarła do potencjalnych klientów. Pośrednik zadba o publikację oferty na popularnych portalach i o jej widoczność. Szeroki zakres działań marketingowych jest kluczowy dla osiągnięcia szybkiej sprzedaży po oczekiwanej cenie.

Prezentacja nieruchomości:

Kiedy pojawia się zainteresowany klient, pośrednik doradzi właścicielowi, jak przygotować mieszkanie do prezentacji. Ważne jest, aby potencjalny nabywca czuł się w nim jak u siebie. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, dlatego warto skorzystać z rady pośrednika.

Inne korzyści pośrednictwa:

  • Czas: Pośrednik ma więcej czasu na odbieranie telefonów od zainteresowanych klientów i umawianie prezentacji, co może być trudne dla samych właścicieli.
  • Baza klientów: Pośrednik posiada własną bazę klientów, z którą może podzielić się ofertą i znaleźć potencjalnych nabywców.
  • Współpraca z innymi biurami: Pośrednicy współpracują między sobą, wymieniając się ofertami i klientami, aby zwiększyć skuteczność sprzedaży.

Dodatkowe zadania pośrednika:

Rola pośrednika to nie tylko znalezienie kupca dla nieruchomości. Dobry pośrednik zajmuje się również całym procesem sprzedaży. Potrafi negocjować cenę, sprawdzić stan prawny nieruchomości, przygotować umowę przedwstępną, współpracować z notariuszem, zbierać dokumenty niezbędne do transakcji, współpracować z doradcą finansowym, sporządzić protokół zdawczo-odbiorczy oraz pomóc po zakończeniu transakcji.

Podsumowanie:

Warto docenić rolę i profesjonalizm pośredników nieruchomości. Współpraca z nimi pozwala zaoszczędzić czas, energię i nerwy, a także gwarantuje zadowalające rezultaty transakcji. Ważne jest wybranie jednego zaufanego pośrednika i podpisanie z nim umowy z klauzulą wyłączności, co gwarantuje pełne zaangażowanie w proces sprzedaży. Biuro nieruchomości Dreamdom Estates oferuje profesjonalne usługi, aby bezpiecznie i skutecznie łączyć ludzi z ich wymarzonymi nieruchomościami.